SÜLEYMAN KOLATA' NIN SEMİNERİ


2 temmuz Çarşamba günü başlayan Köyceğiz briç festivali öncesi Köyceğiz’de bulunan milli takım oyuncularından Süleyman Kolata,briç severlere küçük bir seminer verdi. Seminer sırasında Yusuf Sohtorik,Filiz Uygan Erdoğan da ordaydı. Birçok briç severin katıldığı seminerde daha çok oyuncuların genel olarak zorluk çektiği konular işlendi. Seminer öncesi,Süleyman Kolata’ya verdiğimiz küçük notlarda birinci madde limitler idi. Süleyman Kolata şöyle bir baktı ve dedi ki zaten hepsi 1. maddenin içinde gerisine gerek yok.ufak gülüşmeler  oldu…   
Seminer sırasında her sorunun cevabı hazır gibiydi… Sanki bazı arkadaşlarımız tamam şimdi hocayı zayıf tarafından yakaladım diye düşünürlerken kendi kuyularını kazdıklarının farkında değillerdi. Kolata genel prensiplerden bahsetti, sonra tahtaya elleri yazdı ve şimdi de sıra quizde dedi. Sınıfı geçenler olduğu kadar geçemeyenler de vardı. Tabi ki bu arada espriler de bolca gülüşmelere sebep oluyordu.her şeye rağmen aramızda brice yeni başlayanlar olduğu için seminer oldukça verimli geçti arkadaşlardan bazıları iyi el ile kötü el arasındaki farkı gördü 2 seviyesinde araya sağlam girilmesi gerektiğini,9 kart koz ile zon ilan etmenin nerdeyse zorunlu olduğunu öğrendi. Hatta yaptığımız takım maçlarında bunların tatbikatını da bolca yapıp mutlu oldular. Ayrıca Yusuf Sohtorik’in gösterdiği bazı deklare ve yer oyunları da briççilerin büyük ilgisini çekti.
Köyceğiz’de kaldıkları süre içinde mutlu olduklarını ve iyi vakit geçirdiklerini ifade ettiler pazartesi akşamı yola çıkarken İnşallah sadece seminer için değil de briç dersleri için de kendilerini Köyceğiz’de görmeyi umut ediyoruz.
YENİ BİR FESTİVALDE BULUŞMAK DİLEĞİYLE…