KULÜP HAKKINDA

  1994 yılından beri turnuvalarımız köyceğiz bld. Lokalinde yapılmaktadır. Her yıl temmuz ayının il k haftasında yapılan köyceğiz briç festivalimizde aynı yerde yer almaktadır.
Briç oynadığımız alan olarak kapalı ve acık mekanlarımız mevcuttur. Kapalı mekanda özellikle kısın sigara içenler düşünüldüğü için 2/3 turda bir ara veriliyordu, artık gerek kalmadı. Sigara yasağı başladı. Herkes bunu saygı ile karşıladı. Turnuvalarımız pazartesi perşembe cumartesi günleri yapılmaktadır. Masa sayısı olarak 4-8 arasında değişmektedir. Ayrıca her gün 2/3 masa takım maçı yapılmakta olup, briç oynayanlar özellikle takım maçlarından büyük zevk almaktadır. Maç sonunda el değerlendirmeleri yapılmakta yapılan hatalar yapıcı şekilde eleştirilip iyi oynayanlar onore edilmekte, kötü oynayanlarsa teselli edilmektedir. Arkadaşların birbirlerine takılmaları da turnuvalara ayrı bir zevk katmaktadır. Turnuvalarımız nisan kasım ayları arasında bahçede yapılmaktadır.
Özellikle yazın çınar ağaçları altında meltem esintisi ve hemen 50 mt. Mesafede göl kenarında bulunan parklardan gelen hafif müzik melodileri eşliğinde briç oynamanın tadına varılmıyor. Bir çok arkadaşımız “ burası cennetse; bizim diğer tarafta hiç sansımız yok” diyor. Dışarıdan gezmeye gelipte görenlerin çoğu da ya defalarca geliyor yada kalıp gitmiyor. Tıpkı Bartın’ ın kavsak suyunu içenlerin Bartın da kaldığı gibi…